Aktuālā informācija par pārbūvi Barkavas pamatskolas pirmsskolas grupās

Uzsākot 2018./2019.m.g Barkavas pamatskolas pirmsskolā tika izveidota vēl viena grupa, kurai uz tās izveidošanas brīdi nebija sagatavotas telpas. Tā kā bērnu skaits bija lielāks, nekā sākumā prognozēts, nācās meklēt risinājumu esošo telpu pielāgošanai. Par labāko tika atzīts esošās zāles pielāgošana telpas grupai, izbūvējot tajā pagaidu sienas garderobes un pārbūvējot vienu no kabinetiem par sanitāro mezglu. Šādam risinājumam tika izstrādāta būvniecības iecere un saņemts finansiāls atbalsts no novada pašvaldības.

Neskatoties uz iepriekš minēto, starp pirmsskolas pedagogiem, bērnu vecākiem un arī domes deputātiem bija dažādi viedokļi par esošās zāles pārbūves lietderīgumu un nepieciešamību, līdz ar to atkārtoti tika "meklēti" iespējamiem risinājumi telpu pārbūvei Barkavas pamatskolas ēkā.

Tika izskatīti pieci pārbūves varianti:

Versija 1. Pirmsskolas aktu zāles un viena kabineta piemērošana pirmsskolas grupas vajadzībām (izstrādātais būvprojekts).

Versija 2. Pirmsskolas grupas izvietošana pamatskolas 2.stāvā, 5-9 klašu “blokā” izbūvējot 2.stāva koridorā starpsienu

Versija 3. Pirmsskolas grupas izvietošana sākumskolas klašu “blokā”

Versija 4. un 5 Pirmsskolas grupas izvietošana pamatskolas 2.stāvā, 5-9 klašu “blokā” (gan esošajās pagaidu telpās gan koridora otrajā pusē).

Īss izvērtēto +/- kopsavilkums:

 • Visos no izskatītajiem variantiem telpu platība atbilda prasībām.
 • 3, 4 un 5 versijā pirmsskolas grupai būtu kopējs koridors ar pamatskolas klasēm, kas traucēs grupu ikdienas darbu, tai skaitā diendusas gulēšanu. Izskatot 3. versiju ņēmām vērā arī faktu, ka pretī pirmsskolas telpām būtu amata mācību kabinets.
 • 2, 3, 4 un 5 variantiem nepieciešams izstrādāt būvprojektu, t.i. nepieciešams papildus finansējums projekta izstrādei un darbu veikšana noteikti būtu iespējama tikai vasaras brīvlaikā
 • 3 un 5 variantā pirmsskolas garderobe būtu jāizvieto koridorā
 • 3 variantā - skolas sanitārajos mezglos (WC) nepieciešams remonts, ko varētu veikt šī projekta ietvaros
 • 3 variantā pirmsskolas grupa nebūs īsti vienā “blokā” ar mazākajām PII grupām
 • 1 un 2 variantā vismazāk tiek traucēts pirmsskolas darbs/ikdiena no pamatskolas puses
 • 2 varianta izbūve neatbilstu noteikumiem par Latvijas būvnormatīviem LBN 201-15 "Būvju ugunsdrošība"
 • 1 variantā tiktu izmantota esošā pirmsskolas zāle
 • 1 variantam ir izstrādāta būvniecības iecere, saņemts novada finansiālais atbalsts un būvniecības darbus var uzsākt maksimāli īsā laikā
 • 1 variantā visām pirmsskolas grupā ir viena ieeja un viens kopējs “bloks”

Izvērtējot visus iespējamos +/- un konsultējoties gan ar projektētājiem, gan Barkavas pamatskolas pirmsskolas grupas pedagogiem, direktoru, metodiķi, Madonas novada domes vadību ir izvēlēts 1 variants (izstrādātā būvniecības iecere), kura izpilde varētu uzsākties pēc iespējas ātrāk.

Atgādinu, ka pirmsskolas zāle netiek “iznīcināta”. Zālē tiek izveidot garderobe no nenesošām sienām, kurs perspektīvā nepieciešamības gadījumā viegli būs demontējamas (zāles parketa segums netiek bojāts).

Pirmsskolas grupu sporta un muzikālajām nodarbībām, kā arī pasākumiem būs pieejama bijušais mūzikas kabinets 54.3 m² platībā (telpa kur pašlaik notiek vecākās grupas nodarbības). Pirmsskolai tiek saglabāts arī metodiskais kabinets. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams apvienot šis abas telpas, veidojot lielāku pirmsskolas sporta un muzikālo nodarbību telpu. Pirmsskolas grupas var izmantot arī skolas aktu zāli. "Kāpēcīšu" grupa izmantotos skolas ēdnīcu un periodiski arī skolas sporta zāli.

Neskaidrību vai ieteikumu gadījumā lūdzu sazināties ar mani, Barkavas pagasta pārvaldes vadītāju Mārtiņu Tomiņu, pa telefona numuru +371 26529354 vai uz epastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.