Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām.

16. maijā, Madonas muzeja izstāžu zāles vērs durvis apmeklētājiem, un piedāvājumā būs arī Barkavas pagasta pārvaldes veidotā izstāde “Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām.”, kas tapusi sadarbībā ar keramiķi Līgu Skariņu un kas ir kā turpinājums mākslinieces veidotajai izstādei -dāvinājumam dzimtajam pagastam  “Barkava-māli-vietvārdi”  Latvijas valsts simtgades sakarā.

Izstāde veidota ar mērķi apzināt un saglabāt liecības un informāciju par latviskai videi tik raksturīgajām senajām mājvietām un šīs vides izmaiņām laiku griežos Barkavas pagastā.

Tas savā ziņā ir paaudžu sasaistes darbs, jo, jau sākot ar L.Skariņas veidoto māla podu izstādi 2018.gada vasarā, kur mālus no savām vai savu senču mājvietām gādāja paši barkavieši, arī tālākajā mājvietu apzināšanas procesā iesaistījās šajā pasākumā ieinteresētie, gan vecāka, gan jaunāka gadagājuma.

Izstādes ekspozīcijas centrā būs Barkavas pagasta karte, uz kuras tiks izvietotas L.Skariņas vadītajās radošajās darbnīcās tepat Barkavā izgatavotās māla plāksnītes ar seno mājvietu nosaukumiem. Tika apzinātas vairāk kā 200 mājvietas, māla plāksnītes būs daļai no tām.

Uz atsevišķas planšetes būs Barkavas pagasta kartē atzīmētas visas apzinātās zudušās mājvietas laikā no 1920.-2020.gadam.

Jau 2018.gadā , kad tika veidoti podi no Barkavas māla, paralēli tika apkopotas un prezentētas fotogrāfijas un vēstījumi gan no seno, gan esošo māju saimniekiem, kuri bija atsaukušies uz aicinājumu apzināt savas dzimtas saknes. Tagad šie materiāli papildinātā versijā tiks prezentēti uz vairākām planšetēm, tādējādi piedāvājot ieskatu  senajās mājvietās Barkavas pagastā.

Savukārt Mārtiņa Tomiņa sagatavotajā videomateriālā “No Barkavas māla līdz podam” tiks parādīts māla podu tapšanas process keramikes Līgas Skariņas darbnīcā.

Izstādi papildinās arī mākslinieces no Barkavas mājvietu māla veidotie māla podi ar mājvietu nosaukumiem. Šo visu muzeja mazajā zālē varēs apskatīt no 16. maija.

Laipni aicinām apmeklēt izstādi un kaut uz brīdi pārcelties citā laikā un telpā, un sajust kādu mazumiņu no senatnes dvesmas.

Barkavas pagasta pārvalde

 

Barkavas kultūras nama "30 DIENAS SVĀRKOS" akcija!
Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām.

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.