Kam ir jāizņem vēlētāja apliecība?

Vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, no 25. septembra līdz pat vēlēšanu dienai, 6. oktobrim, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā var izņemt bez maksas vēlētāja apliecību dalībai 13. Saeimas vēlēšanās.

 

 

 

Vēlētāja apliecība nepieciešama vēlētājam, kuram nav vai ir nederīga Latvijas pilsoņa pase, bet ir derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte). To dalībai 13. Saeimas vēlēšanās var saņemt no šī gada 25. septembra līdz 6. oktobrim tajā PMLP teritoriālajā nodaļā, kur izsniegta personas apliecība. Informācija, kurā PMLP teritoriālajā nodaļā izsniegta eID karte, norādīta uz tās.

Īpaša vēlētāju reģistrācijas kārtība

Vēlētāja apliecību ikvienam balsstiesīgajam Latvijas pilsonim izsniedz bez maksas.

Vienlaikus vēlētāja apliecība nepieciešama īpašās vēlētāju reģistrācijas kārtības dēļ Saeimas vēlēšanās. Kā norāda Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), atšķirībā no pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei nelieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus, bet vēlētājus reģistrē, iespiežot spiedogu pasē. Tā kā personas apliecībā spiedogu iespiest nevar, tad, balsojot ar eID karti, iecirknī jāuzrāda arī vēlētāja apliecība, kurā iespiedīs spiedogu.

Donoru diena Barkavā
Normunda Rutuļa koncerts Barkavā

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

 
© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.