Svētkus svin arī ģimenes ārsti un liela daļa ārstniecības speciālistu, taču dažādas saslimšanas un traumas kalendāra sarkanos datumus nepazīst. Tāpēc der zināt, kur saņemt profesionāla mediķa padomu saslimšanas gadījumā, kādos gadījumos nekavējoties zvanīt neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un kur visātrāk pieejama informācija par tuvāko ārstniecības iestādi, kas sniegs nepieciešamo palīdzību arī brīvdienās.

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis un dežūrārsti

Vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības gadījumā:

  • saaukstēšanās, drudzis, paaugstināta temperatūra;
  • vemšana, caureja;
  • sāpes vēderā, ausīs, kaklā u. c.;
  • brūces, nobrāzumi, ķermeņa sasitumi;
  • nelielas traumas;
  • hroniskas slimības saasinājums (paaugstināts asinsspiediens u. tml.)

iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar savu ģimenes ārstu.

Ja mediķa padoms nepieciešams ārpus darba laika – no plkst. 17.00 līdz 8.00, brīvdienās vai svētku dienās –, medicīniska rakstura padomus var saņemt, zvanot uz valsts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums 1,42 eiro apmērā.

Palīdzības punkti un slimnīcu uzņemšanas nodaļas

Traumas (piemēram, apdeguma, lūzuma, mežģījuma) vai pēkšņas saslimšanas gadījumā medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams) ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Teātra kokteilis
Aicinājums uz talku!
24.aprīlī "Donoru diena"
Ieplāno tūrisma ralliju “P37 Madona – Cesvaine – Gulbene”
Sportiskās lieldienas Barkavā

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

Jaunākie raksti

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.