Pateicoties līgumam ar Eiropas Investīciju fondu, augusta otrajā pusē valsts akciju sabiedrība “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” sāks pieņemt pirmos aizdevuma pieteikumus Eiropas Savienības Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmā. Tas ļaus mikrouzņēmumiem saņemt samazinātu procentu likmju aizdevumus ar zemākām nodrošinājuma prasībām. Kopumā finansējums paredzēts 15 miljonu eiro apmērā.

Īsumā
  • Aizdevumus ļaus nodrošināt līdz 600 mikrouzņēmumiem visā Latvijā.
  • Programmas galvenā mērķauditorija ir biznesa uzsācēji un mikrouzņēmumi ar nelielu apgrozījumu.
  • Programmas resursi pieejami uzņēmumiem ar darbinieku skaitu līdz desmit. 
  • Atvieglotie nosacījumi attiecas uz aizdevumiem līdz 25 000 eiro.
  • Plānotā aizdevumu likme būs robežās no 6% līdz 8%.

Jau šobrīd sabiedrība “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” (“Altum”) sniedz konsultācijas uzņēmumiem par iespēju saņemt aizdevumu ar zemākām nodrošinājuma prasībām jaunās Eiropas Investīciju fonda (EIF) programmas ietvaros, skaidro “Altum” valdes locekle Inese Zīle. Pieteikties aizdevumam varēs attālināti, nenākot uz filiāli, bet gan “Altum” mājaslapā.

Saņems 600 uzņēmumi

Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas (EaSI) garantijas līgums nākamajos trīs gados ļaus “Altum” nodrošināt aizdevumus 600 mikrouzņēmumiem visā Latvijā.

“Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš skaidro: “Sadarbības līgums ar EIF ir apliecinājums tam, ka ES vietējiem tirgiem nodrošinātās investīcijas ar dažādu finanšu instrumentu palīdzību nav abstrakcija. Šī sadarbība garantē iespēju nodrošināt neatkarīgu atbalstu mikrouzņēmumiem, kas pēc tam var pieteikties nepieciešamām pamatkapitāla investīcijām.”

Kā atzīst ES nodarbinātības, sociālo lietu, prasmju un darbaspēka mobilitātes komisāre Marianna Teisena, daudzi no šiem mikrouzņēmumiem saskaras ar grūtībām saņemt kredītu no tradicionālajiem banku avotiem. 

Šo jauno finansēšanas līgumu nodrošina Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (ESIF), kas ir kodols investīciju plānam Eiropai. Tā sauktais Junkera (Žans Klods Junkers no 2014. gada 1. novembra ir Eiropas Komisijas prezidents – red.) plāns ir viena no ES prioritātēm, lai palielinātu investīcijas un radītu darbvietas un izaugsmi, likvidējot šķēršļus investīcijām, nodrošinot investīciju projektu pamanāmību un tehnisko atbalstu, kā arī gudrāk izmantojot pašreizējos un jaunos finanšu resursus, skaidro Eiropas Komisija (EK).

Normunda Rutuļa koncerts Barkavā
Donoru diena Barkavā

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

 
© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.