VARAM: Iespēja ar valsti sazināties tikai elektroniski

Sākot ar 2019. gadu, juridiskās personas un iedzīvotāji aicināti pieteikties oficiālajai e-adresei valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. Aktivizējot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi.

Īsumā
  • Elektroniskā adrese jeb e-adrese ir drošs saziņas veids cilvēkiem ar valsti (iedzīvotāja un uzņēmēja digitālā pastkastīte), kā arī vienota saziņas platforma visām valsts iestādēm.

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi Madonas novada uzņēmējiem

Ar 2019.gada 1.janvāri stāsies spēkā Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.13 “Grozījumi Madonas novada pašvaldības 2011.gada 27.janvāra saistošajos noteikumos Nr.2 “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu noteikšanu Madonas novada pašvaldībā””, kas paredz 7 jaunas nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijas, kurām ir tiesības saņemt nodokļa atvieglojumus:

Ziemas pārgājiens “Dzīvniekiem pa pēdām”

19. janvārī, plkst. 11:00, pulcējoties pie Lubāna mitrāja informācijas centra, piedāvājam ikvienam dabas draugam, kā mazam, tā lielam, piedalīties aizraujošā ziemas pārgājienā “Dzīvniekiem pa pēdām”, dabas liegumā “Lubāna mitrājs”. Divu - trīs stundu gājienā izzināsim kādi dzīvnieki dzīvo mūsu pārgājiena maršrutā, kā pēc viņu atstātajām pēdām varam tos atpazīt. Mērķis ir izglītot pasākuma dalībniekus par dzīvniekiem ziemā, atstātajiem pēdu nospiedumiem, nosaidrot no kurienes atceļojušas un kurp aizved to pēdas, ar ko tie ziemā barojas un kur mitinās.

Jaunas prasības ugunsdrošības un civilās aizsardzības jomā

2019. gada 1. janvārī stājas spēkā ne tikai Ugunsdrošības noteikumu prasība atjaunot dabīgās ventilācijas kanālus telpās ar gāzes plīti, bet arī vairāki grozījumi citos Ministru kabineta (MK) noteikumos, kas saistīti ar drošību un civilo aizsardzību.

Īsumā
  • 2019. gada 1. janvārī stājas spēkā MK noteikumu punkts, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis – likme atkarīga no izmešu daudzuma

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likums paredz ar 2019. gada 1. janvāri transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmi piemērot atkarībā no automobiļa radītā oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma. Savukārt sākotnēji iecerētā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa samaksa par faktisko transportlīdzekļa ekspluatācijas periodu tomēr ir atcelta.

Madonas novada “ Gada balva sportā 2018”

Madonas novada pašvaldība, rīko iedzīvotāju balsojumu, lai noteiktu populārāko 2018.gada sportistu, sportisti, treneri, sporta spēļu komandu, nozīmīgāko pasākumu 2018.gadā Madonas novadā sportā. Iespēja ir nobalsot arī par populārāko sporta spēļu veidu, populārāko tehnisko sporta veidu, populārāko galda spēļu sporta veidu un populārāko individuālo sporta veidu.

Gaišus un mīlestības pilnus ziemassvētkus!

Nāc, Ziemassvētku naktī ieklausies,
Kad debesīs sniega dzirnavas maļ.
Mums cerība laimes pakavus
No zvaigžņu mirdzuma kaļ.

"Barkavas Vārds" 2018.gada decembra numurs

Ziemassvētku gaidīšanas laikā pie saviem lasītājiem jau nokļuvis izdevuma “Barkavas Vārds” decembra numurs. Tajā šoreiz var lasīt Barkavas pagasta ģerboņa stāstu, par Latvijas simtgades svētku norisi Barkavas pagastā, interviju ar kultūras nama trīs pašdarbības kolektīvu vadītāju Teresiju Pelšu un Barkavas pansionāta klienti Mariannu Tomiņu, par saviem labajiem darbiem stāsta Arkādijs Šķēls, kā arī atrodama informācija par kultūras un sporta pasākumiem.

Piparkūku cepšana un Ziemassvētku kino

27.decembrī,plkst.12:00 Bērnu un jauniešu istabā notiks piparkūku cepšana un Ziemassvētku kino. Pagarināsim sev svētkus!

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.