Kā rīkoties, ja konstatēti migrējošo putnu vai savvaļas dzīvnieku postījumi

Lauku atbalsta dienests šogad ir saņēmis informāciju no daudziem lauksaimniekiem par postījumiem laukiem, ko nodarījušas savvaļas zosis, tāpēc sniedzam skaidrojumu par rīcību šādos gadījumos.

Ja platību maksājumiem pieteiktos laukus ir izpostījuši migrējošie putnu vai savvaļas dzīvnieki tā, ka tie vairs neatbilst atbalsta maksājumu saņemšanas nosacījumiem (laukā vairs nav atbalsttiesīgā kultūrauga pārsvars), tad lauksaimniekiem par to jāinformē Lauku atbalsta dienests.

Lubāna ezera Ceļotāju dienas 2019

Arī šogad Lubāna mitrāja informācijas centrs, sadarbībā ar brošūras „Lubāna ezera noslēpumi” saimniekiem, organizēs „Lubāna ezera Ceļotāju dienu 2019”, kas norisināsies 6.jūlijā. Ceļotāju dienas ietvaros ikvienam dabas baudītājam, aktīvās atpūtas cienītājam un kultūras mantojuma baudītājam būs iespēja sajust un pieredzēt Lubāna ezera sniegtās bagātības! Šī gada „Lubāna ezera Ceļotāju dienas 2019” tēma būs „No akmens laikmeta līdz mūsdienām”. Tādējādi caur kulināro mantojumu, māla priekšmetu izgatavošanas tradīcijām, ārstniecības augu darbnīcu un izdzīvošanas prasmju un medību iemaņu apgūšanas mākslu centīsimies iepazīstināt arī Tevi ar atstāto kultūrvēsturisko mantojumu.

Barkavas pasta nodaļa jaunās telpās

No šodienas, 15.05.2019, VAS "Latvijas pasts" Barkavas pasta nodaļa sāk darbu jaunās telpās, Brīvības ielā 9, Barkavā. Nodaļa piedāvās visus līdz šim pieejamos pasta pakalpojumus, kā arī daudzveidīgu preču sortimentu, kas pamatā tiks izvietots atvērtā tipa stendos, ļaujot ērtāk izvēlēties vēlamo pirkumu. Nodaļa jaunajās telpa ir aprīkota ar modernu kases sistēmu, elektronisko parakstu ierīci par sūtījumu saņemšanu, kā arī maksājumu termināli, ļaujot par pirkumu norēķināties ar banku maksājumu kartēm.

Pasta nodaļas darbalaiks netiek mainīts.

Vēlam daudz klientu un veiksmi darbos!

Pašvaldībās sāks apspriest administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli

Apstiprinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, valdība deva mandātu sākt oficiālas sarunas ar pašvaldībām un sabiedrību par pašvaldību reformas īstenošanu un piedāvāto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.

Jaunumi Barkavas bibliotēkas plauktos

Bibliotēka gaida lasītājus ar jaunām grāmatām: par vēsturi un  sportu, latviešu rakstnieku jaunākās grāmatas, ārzemju rakstnieku darbi, interesantas grāmatas sākumskolas skolēniem un jauniešiem.

Ulda Neiburga grāmatā “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” apkopoti 33 stāsti – raksti, kas savulaik publicēti laikrakstā “Latvijas Avīze” un žurnālā “Mājas Viesis”. Grāmatā ietvertie raksti ir veltīti tām Otrā pasaules kara vēstures norisēm Latvijā, kas pēc kara ir bijušas vai nu sagrozītas, vai noklusētas padomju okupētajā Latvijā un vismaz daļēji neērtas arī latviešu trimdā Rietumos.

Meža pārgājiens „Dzīvība kokā”

Ik gadu 22.maijā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības diena. Par godu šai dienai Lubāna mitrāja informācijas centrs dāvā iespēju ikvienam dabas draugam un interesentam doties meža pārgājienā “Dzīvība kokā”, kas norisināsies 26.maijā. Dabas aizsardzības pārvaldes eksperta un entomologa jeb kukaiņu pētnieka Gunta Akmentiņa vadībā dosimies mežā, lai izzināt dzīvību kokos un iepazītu mežu no mazliet citu skatupunkta.

Izlaiduma pasākumi Madonas novada pašvaldības izglītības iestādēs

Aicinām uz Madonas novada pašvaldības izglītības iestāžu izlaidumu pasākumiem.

Izlaidumu saraksts izdrukas versijā pieejams šeit (pdf datne).

Prognozētais neapliekamais minimums 2019. gadā

Katru gadu martā, kad var sākt iesniegt iepriekšējā taksācijas gada ienākumu deklarācijas, ko daudzi steidz izdarīt, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ir neskaidrības. Šogad deklarēšanas situāciju sarežģīja 2018. gadā ieviestā mēnesim prognozētā neapliekamā minimuma piemērošana, jo prognoze var atšķirties no gadam noteiktā diferencētā neapliekamā minimuma. Nepatīkami, ja nodoklis jāpiemaksā. Likums tagad paredz iespēju arī pašam koriģēt neapliekamā minimuma prognozi.

Izmaiņas maršrutā Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava un Nr.6727 Murmastiene–Mežastrodi–Varakļāni–Stirniene

Nodrošinot pasažieriem ērtākus sabiedriskā transporta pakalpojumus, no 2019. gada 7. maija gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava un Nr.6727 Murmastiene–Mežastrodi–Varakļāni–Stirniene.

Samazinot reisu izpildes laiku un uzlabojot autobusu kursēšanas grafiku, maršruta Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava autobuss, kas no pieturvietas “Barkava” izbrauc plkst.11.00, turpmāk galapunktā pienāks plkst.11.15 (līdz šim tas pienāca plkst.11.30). Papildus tam reiss pieturvietā “Barkava” turpmāk tiks uzsākts otrdienās plkst.9.00, galapunktā noslēdzoties plkst.9.15 (līdz šim autobuss izbrauca plkst.8.50 un galapunktā pienāca plkst.9.20).

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.