Aktuālā informācija par pārbūvi Barkavas pamatskolas pirmsskolas grupās

Uzsākot 2018./2019.m.g Barkavas pamatskolas pirmsskolā tika izveidota vēl viena grupa, kurai uz tās izveidošanas brīdi nebija sagatavotas telpas. Tā kā bērnu skaits bija lielāks, nekā sākumā prognozēts, nācās meklēt risinājumu esošo telpu pielāgošanai. Par labāko tika atzīts esošās zāles pielāgošana telpas grupai, izbūvējot tajā pagaidu sienas garderobes un pārbūvējot vienu no kabinetiem par sanitāro mezglu. Šādam risinājumam tika izstrādāta būvniecības iecere un saņemts finansiāls atbalsts no novada pašvaldības.

Nodarbība "Priekšautu šūšana"

Projekts "Šūšanas prasmju pilnveidošana Barkavas pagastā" turpinās arī šajā gadā. 16.janvārī no plkst.13.00 līdz 17.00 Barkavas kultūras nama rokdarbnieču istabā notiks nodarbība "Priekšautu šūšana". Ar materiāliem nodarbību dalībnieki tiek nodrošināti. Ja ir interese, aicinām piebiedroties arī jaunus dalībniekus! Savām rokām darinātām lietām ir lielāka vērtība!

Informācijai, par Madonas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem

Aicinām iedzīvotājus un uzņēmējus iepazīties ar aktualitātēm Madonas novada pašvaldības saistošajo noteikumos.

Visi Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi atrodami pēc saites: http://www.madona.lv/lat/?ct=pasvaldibassaistosienoteikumi

VID: Šogad vairākas izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka šogad stājas spēkā vairāki nodokļu reformas ietvaros mainīti nosacījumi attiecībā uz mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem.

Lai uzņēmums arī turpmāk varētu saglabāt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, tajā strādājošie darbinieki drīkst būt tikai viena mikrouzņēmuma darbinieki. Ja tomēr uzņēmumā strādājošais darbinieks vienlaikus tiks nodarbināts arī citos mikrouzņēmumos, tad šiem mikrouzņēmumiem papildus 15% mikrouzņēmumu nodokļa likmei jāpieskaita divi procentpunkti par katru šādu darbinieku.

IIN neapliekamais minimums un atvieglojumi 2019. gadā

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājiem, saņemot algu, pensionāriem 2019. gadā šo regulāro izmaksu reizē naudas būs nedaudz vairāk, jo turpinās nodokļu reformā paredzētās ar nodokli neapliekamās ienākuma daļas palielināšana.

Īsumā
  • Neto algu nedaudz palielinās arī jaunā atvieglojuma summa par apgādājamo. Pērn tie bija 200 eiro mēnesī, šogad – 230 eiro. Tātad par katru apgādībā esošu personu mēnesī pēc nodokļu ieturēšanas paliks par 6 eiro vairāk.

Bezmaksas iespēja lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā

No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. “3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir pieejama visiem Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem tīmekļvietnē www.3td.lv, reģistrējoties ar individuālo bibliotēkas piešķirto publiskā kataloga lietotājvārdu un paroli.

2. februārī Madonā tiks atklāta 2019.gada nakts autofotoorientēšanās sezona

Par 2019.gada nakts autofotoorientēšanās sezonas atklāšanas vietu ir izvēlēta Latvijas ziemas galvaspilsēta Madona un tās apkārtne.

2.februārī ikviens, kuram patīk braukt ar auto, meklēt, fotografēt un aktīvi pavadīt sestdienas vakaru, aicināts piedalīties 4 stundu Nakts autofotoorientēšanās braucienā "Madona 2019".

Daudzdzīvokļu namos, kur izmanto dabasgāzi, jābūt nodrošinātai dabīgai ventilācijai

Šā gada 1. janvārī stājās spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas aizliedz daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves.

Visi zemledus makšķerēšanas entuziasti sarosās! 2.februārī aicinām Jūs visus uz zemledus makšķerēšanas sacensībām “Lielais Lubāna loms 2019”!

Starptautisko mitrāju dienu ietvaros, jau otro gadu pēc kārtas tiek rīkotas zemledus makšķerēšanas sacensības, kas ikgadēji norisinās februāra mēnesī.

Sacensību vieta un laiks

  • Sacensības organizē Lubāna mitrāja informācijas centrs un Dagnis Vasiļevskis;
  • Sacensības notiks 2019. gada 2.februārī Lubāna ezerā, pie Lubāna mitrāja informācijas centra;

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.