BARKAVAS PAGASTA PĀRVALDE

    Reorganizācijas rezultātā izveidojot Jēkabpils koledžu, uz Barkavas Profesionālās vidusskolas bāzes tiks saglabāta mācību īstenošanas vieta, kas ļaus reģiona jauniešiem turpmāk iegūt ne tikai vidējo profesionālo, bet sākot ar 2018. gadu arī 1. līmeņa augstāko profesionālo izglītību Barkavā. Apvienojot Barkavas Profesionālo vidusskolu un Jēkabpils Agrobiznesa koledžu, tiks stiprināta reģiona attīstība, paplašinātas izglītības iespējas un radīts pamats darba devēju un izglītības iestāžu labākai sadarbībai darba vidē balstītu mācību nodrošināšanā. Šodien apstiprinātais Ministru kabineta rīkojums stāsies spēkā 2016. gada 1. novembrī.

    Ņemot vērā bīstamo situāciju, kad Latvijas kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā, kā arī Polijā šogad mājas cūkām ir konstatēts Āfrikas cūku mēris (ĀCM), Zemkopības ministrija (ZM) un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina visu cūku dzimtas dzīvnieku īpašniekiem un turētājiem – lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas ar šo bīstamo dzīvnieku infekcijas slimību, ir stingri jāievēro biodrošības pasākumi. Tie jāievēro gan tradicionālo mājas cūku, gan meža cūku un eksotisko šķirņu cūku dzimtas dzīvnieku (Mangalica, Pekinas cūka, Vjetnamas cūka, pundurcūka, cūku dzimtas mīļdzīvnieki u.c.) īpašniekiem un turētājiem, gan zooloģisko dārzu un “minizoo” turētājiem, kā arī visiem, kuri cūkas tur savam priekam kā mājas vai istabas dzīvniekus.

    Šobrīd sēņot un ogot mežos dodas arvien vairāk iedzīvotāju, taču nereti, lai no meža tiktu mājup, tiek aicināti palīgā arī ugunsdzēsēji glābēji. Iemesli, kādēļ cilvēki apmaldās ir dažādi – aizraujas ar sēņošanu un ogošanu un nepamana, kur aizgājuši, uzticas ierīcēm, kuras izlādējas vai sēņo nepazīstamās vietās. Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests) aicina iedzīvotājus ņemt vērā dažus vienkāršus ieteikumus.

    Madonas novada pašvaldības domes 19. jūlija ārkārtas sēdē deputāti apstiprināja jaunu siltumenerģijas tarifu Barkavas pagastā.

    Līdzšinējo 59.32 EUR/MWh (bez PVN) vietā no 1. septembra iedzīvotājiem būs jāmaksā par četriem eiro mazāk, proti, 55.43 EUR/MWh (bez PVN). Tarifa izmaiņa veikta sakarā ar kurināmā veida maiņu no zāģu skaidām uz šķeldu, kas ir daudz efektīvāks kurināmais.

    SIA „Barkavas KPS”, vienotais reģ. Nr. 45403004043, juridiskā adrese: Brīvības iela 9, Barkava, Barkavas pagasts, Madonas novads, LV-4834,   Madonas novada pašvaldībā iesniedza siltumenerģijas  pakalpojuma gala tarifa projektu Barkavas pagastā, kas aprēķināts saskaņā ar Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu  tarifa aprēķināšanas metodiku.

Sabiedriskā pakalpojuma veids

Spēkā esošais tarifs
 (bez PVN)
EUR/MWh

Piedāvātais tarifs
(bez PVN)
EUR/MWh

Siltumenerģijas gala tarifs

59.32

55.43

Juļa mēness veļteits Vysudōrgō Kristus Ašņa gūdynōšonai

1. juļs, mēneša I pīktdīna.
-17.00 Adoracija, Jezus Sirds litanija
-18.00 Sv. Mise Jezus Sirds gūdam. Krysta relikviju pagūdynōšona

2. julī, sastdīnā Krīvbērzes kopūs kopusvātki pl. 12.00 sv. Mise kapličā

Barkavas pagasta pārvalde ar Madonas novada Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas atbalstu veiks Brīvības un Dzirnavu ielas kā arī Brīvības un Ozolu ielas krustojumu nobrauktuvju seguma maiņu.
Darbu izpildes plānota Jūnija pēdējās dienās. Transportlīdzekļu kustība darbu laikā būs apgrūtināta, atvainojamies par sagādātām neērtībām.

Piedalīties konkursā tiek aicinātas gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas izveidojušas skaisti sakoptu vidi dzīves vai darba vietā, lauku sētā, vasaras mītnē, uzņēmuma teritorijā vai pie daudzdzīvokļu mājas.

Konkursam vērtēšanai var pieteikt:
* Barkavas pagastā esošu vienu vai vairākas puķudobes dažādos laikos (pēc puķu ziedēšanas laika);
* gan savu, gan citu veidotu puķudobi.

Š.g. 21. jūnijā, vasaras saulgriežos, Barkavas centrā tika pīts kopīgais Jāņu vainags, kur zaļumus un jāņuzāles gādāja pagasta iestādes, uzņēmēji un iedzīvotāji.  Plkst. 9:34 pieslēdzāmies Latvijas radio2 rīkotajā akcijā "Gadsimta garākā līgodziesma", kur folkloras kopa "Madava" skandināja savas līgo dziesmas.