BARKAVAS PAGASTA PĀRVALDE

        Iznācis informatīvā izdevuma “Barkavas Vārds” jūnija numurs. Numurā: aktualitātes un pagasta iestāžu notikumu apskats, jauna rubrika "Barkavas Vārds" vaicā, intervija ar bijušo barkavieti, Barkavas ciema izpildkomitejas priekšsēdētāju Pēteri Eglonu, ieskats pirmsskolas izglītības iestādes "Ābelīte" un pamatskolas absolventu nākotnes plānos, turpinājums vēstures lappusei, kā arī vasaras pasākumu plāns un cita noderīga informācija. 

        Iepriekšējo numuru arhīvs: barkava.lv

Pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijā, kā arī dažādot ar lauksaimniecību nesaistītas aktivitātes, lai attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu ienākumu līmeni lauku reģionos.

 Lauku atbalsta dienests (LAD) no 2016. gada 11. jūlija līdz 10. augustam izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā".

Vasaras Saulgriežos, 21.jūnijā, Latvijas Radio 2 aicina visu Latviju izbaudīt kopības sajūtu, no saules lēkta līdz pat saules rietam vienojoties kopīgā Līgodziesmā.

Gada garākajā dienā Līgodziesma savu ceļu cauri Latvijai uzsāks saullēktā plkst. 4:29 LR2 studijā, kur saulīti modināsim kopā ar folkloras kopu „Kokle”. Tālāk tā dosies uz Siguldu, kur Svētku laukumā austošo dienu ieskandinās „Jauno Jāņu orķestris”. Salacgrīvas folkloras ansamblis „Cielava” uz līgošanu pulcēsies jūras krastā, savukārt no viņiem līgošanas stafeti pārņems Strenču novada Jērcēnu folkloras kopa „Mežābele”.

    Šovasar Saulgriežu laikā no 20. līdz 21. jūnijam Latvijas Senioru deju apvienība (LSDA) sadarbībā ar Madonas novada Ošupes pagasta pārvaldi, Degumnieku TN, Rēzeknes novada Gaigalavas pagasta pārvaldi, Gaigalavas KN un ūdenstūrisma attīstības centru „ Bāka”, kas atrodas pie Lubāna ezera, rīko Otro sieviešu deju kopu festivālu, kam dots nosaukums „Spīganu dejas ezera atspulgā”.

    Daudzi jautās, kas tad ir Spīgana? Viņa ir vieda, zinoša, gudra, spēcīga sieva, kurai ar savu sievišķo enerģiju, jāprot aizsargāt sevi, savas mājas pavardu un dzimtu.

9.jūlijā Ošupes pagasta Degumnieku lidlaukā notiks tradicionālie aviācijas svētki!

Dienas kārtība:
Plkst.10.00-12.00 Lidaparātu apskate uz zemes
Plkst.12.00-13.00 Izpletņlēcēju demonstrējumi
‌Plkst.13.00-13.30 Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikoptera demonstrējumi

Sakarā ar grozījumiem Pievienotās vērtības likumā, kas paredz PVN piemērošanu dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumiem no 2016.gada 1.jūlija, SIA “Madonas namsaimnieks” aicina uz sanāksmi.

Tā notiks 2016.gada 28.jūnijā Madonas kultūras namā plkst.19:00, lai iepazīstinātu ar grāmatvedības metodiku PVN  likuma normu nodrošināšanai.

Uz sanāksmi aicinātas apsaimniekojamo māju kontaktpersonas (māju vecākie), kā arī dzīvokļu īpašnieki.

Cieņā, SIA „Madonas namsaimnieks” administrācija

Informējam, ka saskaņā ar Madonas novada Barkavas pagasta pārvaldes rīkojumu Nr. BAR/1-03/16/28, lai veiktu sagatavošanās darbus jaunajam mācību gadam, PII "Ābelīte" būs slēgta no 29.augusta līdz 31.augustam.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Pēc iedzīvotāju iesniegumu saņemšanas tika nolemts tuvākajā laikā vairākās Barkavas ciema ielās uzstādīt ceļazīmes “Dzīvojamā zona” (528. un 529. ceļa zīme). Zīmes tiks uzstādītas uz Kļavu, Jaunās, Kapu,  Ceriņu, Pļavu, Torņa, Pilskalna un Avotu ielas. Šajās ielās tiks saglabātas arī jau esošās ceļazīmes “Dodiet ceļu” (206. ceļa zīme).