Vēlētāja ceļvedis: pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019

Kārtējās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Latvijā notiks sestdien, 2019. gada 25. maijā. Latvija šajās vēlēšanās ir viens vēlēšanu apgabals, un EP no Latvijas būs jāievēlē astoņi deputāti. Kopš sestdienas, 26. janvāra, ir sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods. LV portāls skaidro, kur gūt nepieciešamo informāciju par EP vēlēšanu norisi un līdzdalību.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas Vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam, informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

EP vēlēšanu likums paredz vairākas iespējas, kā vēlētāji var piedalīties EP vēlēšanās:

  • balsot savā vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, 25. maijā (no pulksten 7.00 līdz 20.00);
  • balsot iepriekš 22., 23. un 24. maijā (iecirkņi strādās dažas stundas dienā);
  • balsot atrašanās vietā (veselības stāvokļa dēļ, atrodoties apcietinājumā, citu apstākļu dēļ);
  • balsot ārvalstīs pa pastu vai vēlēšanu iecirknī;
  • Latvijas pilsoņi, kuri dzīvo kādā no ES dalībvalstīm, EP vēlēšanās var piedalīties, izvēloties balsot par šajā valstī pieteiktajiem kandidātu sarakstiem un kandidātiem. Vēlētājam ir jāizvēlas, par kuras valsts kandidātiem vēlēt, – balsot gan par Latvijas kandidātiem, gan mītnes zemes kandidātiem nav atļauts.

Kopš 26. janvāra ir sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods, no 24. februāra sāks darboties Vēlētāju reģistrs, bet kandidātu sarakstu iesniegšana 2019. gada EP vēlēšanām notiks no 6. līdz 21. martam.

Četrus mēnešus pirms gaidāmajām vēlēšanām Eiropas Parlaments atklājis jaunu tīmekļvietni, kurā izskaidrota balsošanas norise katrā dalībvalstī un ārpus ES robežām, informē Eiropas Parlamenta birojs Latvijā.

Mājaslapā jautājumu un atbilžu veidā izskaidroti balsošanas noteikumi katrā valstī. Tajā atrodama informācija par vēlēšanu datumu, vecuma ierobežojumiem, reģistrācijas termiņiem, nepieciešamajiem dokumentiem, iekļūšanai Eiropas Parlamentā noteikto procentu barjeru, no katras valsts ievēlējamo deputātu skaitu, kā arī vēlēšanu iestāžu kontaktinformācija. Vietnē atrodamas skaidrojošas un informatīvas satura sadaļas:

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.