Būvniecības ieceri var saskaņot elektroniskajā sistēmā

Latvijā tiek ieviesta būvniecības ieceres elektroniskā saskaņošana. Tas nozīmē ne tikai papīra dokumentu aizstāšanu, bet arī procesa paātrināšanu, jo Būvniecības informācijas sistēmā izveidotajā platformā iespējamas visas nepieciešamās darbības, lai nokārtotu saskaņojumus un saņemtu atļauju būvdarbu veikšanai.

Īsumā
  • Būvniecības valsts kontroles biroja Būvniecības informācijas sistēmā izveidots jauns pakalpojums – būvniecības ieceres elektroniskā saskaņošana, kas ļaus nonākt līdz rezultātam – būvvaldes izsniegtai atļaujai sākt būvdarbus.
  • Pašreiz būvniecības ieceres saskaņošanas laiks ir 190 darba dienas.  Ieviešot elektronisko saskaņošanu, Ekonomikas ministrijas mērķis ir samazināt šo laiku līdz 70 darba dienām.
  • Digitālā platforma paredzēta būves pārraudzībai visā tās dzīves ciklā. Būvniecības ieceres e- saskaņošanas izveide ir pirmais solis. Nākamajos posmos paredzēts digitalizēt būvniecības procesa uzraudzību un ēkas ekspluatācijas uzraudzību.

Jebkurš iedzīvotājs, kurš vēlēsies uzsākt jebkādu būvniecības ieceri – pārbūvēt savu māju vai remontēt savu dzīvokli, vai arī uzņēmējs, kurš vēlas īstenot investīciju projektu, realizēt kādu būvniecības ieceri, saskaņojumus varēs veikt attālināti, būvniecības e-vides priekšrocības raksturo ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Šī sistēma ļaus sadarboties ar būvvaldēm visā Latvijā, saņemt tehniskos noteikumus, saskaņot tos attālināti. Būvniecības digitālā platforma nodrošina savienojumu visiem būvniecības procesa dalībniekiem, vai tie būtu būvniecības pasūtītāji vai būvprojekta īpašnieki, arhitekti, būvinženieri, būvvaldes, dažādu komunikāciju turētāji.

Būvniecības valsts kontroles birojs norāda, ka būvniecības nozares dalībnieki jau ir iepazinuši Būvniecības informācijas sistēmu (BIS) www.bis.gov.lv un zina, kādus e-pakalpojumus un kādu informāciju sistēma nodrošināja līdz šim. Tā ir vienota platforma nozarei, kurā notiek informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, tiek uzturēti nepieciešamie reģistri un sniegti ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie e-pakalpojumi.

Kopš jūlija jaunā pieejamā funkcionalitāte – būvniecības ieceres e-saskaņošana – rada iespēju iesniegt būvniecības ieceres dokumentus elektroniski, tādējādi atvieglojot šo procesu gan projektēšanas nozares uzņēmējiem, gan arī iedzīvotājiem.

Mērķis – saīsināt saskaņošanas laiku

Pašreiz būvniecības ieceres saskaņošana Latvijā ilgst 190 darba dienas. Ekonomikas ministrijas mērķis ir maksimāli īsā laikā nonākt pie 70 darba dienām. Pirmais solis ir digitālās saskaņošanas mehānisms, turpmāk nevienam nav jāved apjomīgie būvprojekti uz būvvaldi vai jādodas uz “Latvijas gāzes”, “Latvenergo”, ugunsdzēsības dienestu vai kādu citu iestādi, jo visas būvniecības ieceres saskaņošanas darbības ir iespējamas elektroniski, skaidro ministrs.

Sistēmā darbosies arī arhīva funkcija. Dokumenti par būvniecības projektu saglabāsies un krāsies sistēmā, līdz ar to lietotājiem būs pieeja visai informācijai no būvvaldēm, institūciju saskaņojumiem.

Būvniecības informācijas sistēma sadarbosies ar 15 citām valdības sistēmām – zemesgrāmatu un citām, kuru informācija, piemēram, datubāzu kartogrāfiskie materiāli, nepieciešama, lai saņemtu būvatļauju.

Tags: , ,
Joomla SEF URLs by Artio