Bezmaksas iespēja lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā

Drukāt

No 7. janvāra ikvienam ir iespēja bez maksas lasīt latviešu autoru darbus e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. “3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir pieejama visiem Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem tīmekļvietnē www.3td.lv, reģistrējoties ar individuālo bibliotēkas piešķirto publiskā kataloga lietotājvārdu un paroli.

īsumā
  • Lai izmantotu “3dt e-GRĀMATU bibliotēku”, personai ir jābūt reģistrētam lasītājam kādā no Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām un jāievada publiskā kataloga lietotājvārds un parole.
  • Jo lielāka būs pašu lasītāju interese par “3td e-GRĀMATU bibliotēku”, jo aktīvāk tā tiks pilnveidota un papildināta ar jauniem oriģinālliteratūras un tulkojumu izdevumiem.

Jauno pakalpojumu nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tieto Latvia”, apgādu “Zvaigzne ABC” un publiskajām bibliotēkām.

““3td e-GRĀMATU bibliotēka” turpina publisko bibliotēku attīstības projektā “Trešais tēva dēls” (3td) uzsāktās aktivitātes. 3td projekta īstenošanas laikā Latvijas bibliotēkas tika apgādātas ar moderniem informācijas tehnoloģiju rīkiem un programmatūru, lai visiem Latvijas iedzīvotājiem nodrošinātu vienlīdzīgu piekļuvi informācijai un zināšanām. “3td e-GRĀMATU bibliotēka” ir vēl viens moderns un atraktīvs veids, lai uzrunātu lasītāju, veicinātu lasīšanas tradīciju un popularizētu latviešu literatūru, īpaši jaunatnes vidū,” uzsver Kultūras informācijas sistēmu centra direktors Armands Magone.

Ierastais bibliotēkas princips, tikai elektroniski

Lai izmantotu “3dt e-GRĀMATU bibliotēku”, personai jau ir jābūt reģistrētam lasītājam kādā no Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām un jāievada bibliotēkas piešķirtais publiskā kataloga lietotājvārds un parole.

Ja cilvēks vēl nav kļuvis par publiskās bibliotēkas lasītāju vai arī iepriekš nav tajā izmantojis autorizācijas datus, viņam ir iespēja vērsties jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā – bibliotekārs izsniegs vajadzīgo pieeju un parādīs, kā reģistrēties.

Elektroniskais pakalpojums veidots pēc jau ierastā bibliotēkas darba principa. Proti, tiešsaistē iespējams lasīt ierobežotu skaitu grāmatu, tikai divas. Nākamajā reģistrēšanās reizē sistēma “atcerēsies”, līdz kurai vietai attiecīgo darbu pagūts izlasīt. Taču, lai aplūkotu un lasītu nākamās grāmatas, iepriekšējās ir jānodod elektroniskajā grāmatu plauktā jeb jāatsauc. Pēc divām nedēļām pieeja izvēlētajai grāmatai tiks slēgta, taču to ir iespējams atjaunot. Jāatzīmē, ka grāmatas nebūs iespējams lejuplādēt.

Tags: , ,
Joomla SEF URLs by Artio