1.jpg

Adrese: Brīvības iela 9, Barkava, Barkavas pagasts, Madonas novads, LV-4834
Bibliotēkas vadītāja: Rita MOROZA
tālr. 64860813
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Bibliotēkas darba laiks:

Darbdienās 10.00–13.00  14.00–18.00
Mēneša 2. trešdiena – semināru diena

Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadu elektroniskais kopkatalogs atrodams šeit: http://madona.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspk

Mazliet no bibliotēkas vēstures:

       Barkavas bibliotēka dibināta 1923. gada kā Borkovas izglītības bibliotēka. Bibliotēka atjaunota 1953. gada 14. jūnijā- izdarīts pirmais ieraksts inventāra grāmatā.

Patreizējās telpās Barkavas bibliotēka atrodas no 1994. gada 11. novembra.

Bibliotēka piedāvā šādus pakalpojumus:

  • Grāmatas un periodiskie izdevumi ( gan lasītavā, gan izsniegšana uz mājām)
  • Datorpakalpojumi, pieeja bezmaksas interneta resursiem, bezvadu internets.
  • Kopēšana, printēšana, skenēšana – maksas pakalpojumi
  • Starpbibliotēku abonements
  • Bezmaksas datu bāze www.letonika.lv , laikrakstu datu bāze www.news.lv, www.lursoft.lv
  • Var skatīties www.filmas.lv
  • Uzziņu sniegšana

Maksas pakalpojumi- iespieddarbu un citu dokumentu kopēšana un printēšana

Daudzums

Cena Euro

A4 formāta lapas 1 puse (melnbalta)

0.07

A4 formāta lapas abas puses (melnbalta)

0.14

A4 formāta lapas 1 puse (krāsaina)

0.28

A4 formāta lapas abas puses (krāsaina)

0.57

A3 formāta lapas 1 puse (melnbalta)

0.11

A3 formāta lapa abas puses (melnbalta)

0.23

A3 formāta lapas 1 puse (krāsaina), aizpildījums līdz 25%

0.57

A3 formāta lapas1puse (krāsaina), aizpildījums no 25% līdz 100%

1.00

A3 formāta lapas abas puses (krāsaina), lappuses aizpildījums līdz 25%

1.00

A3 formāta lapas abas puses (krāsaina), lappuses aizpildījums no 25% līdz 100%

2.00

Starpbibliotēkas abonenta kārtā saņemto grāmatu nosūtīšana pa pastu

Pasta izdevumi

     2016. gadā bibliotēkas lietotāju skaits- 295, izsniegums- 4644 vienības.

Bibliotēkas krājums uz 2017. gada 1. janvāri- 6968 vienības ( grāmatas- 5640, žurnāli- 1317).

    Bibliotēkas krājums tiek papildināts no Barkavas pagasta budžeta līdzekļiem un dāvinājumiem.

2017. gadam abonētie preses izdevumi bibliotēkā

    Stars, Latvijas Avīze, Ceļojums Vēsturē, Citāda Pasaule, Domuzīme, Ieva, Ievas Stāsti, Ilustrētā Junioriem, Ilustrētā  Zinātne, IR, Kas Jauns,  Mājas Viesis, Leģendas, Patiesā Dzīve, Praktiskais Latvietis, 100 labi padomi, Zintnieks.

Pasākumi bibliotēkā 2016. gadā

Gada laikā bibliotēka ir notikuši daudz un dažādi pasākumi:  tematiski pasākumi, bērnu rīti, muzikālie rīti , izliktas dažādas izstādes.

Veiksmīgākās lasīšanas aktivitātes bērniem

1. martā Barkavas pamatskolā notika "Bērnu, jauniešu  un vecāku žūrijas 2015" noslēguma pasākums “Izlasīji- novērtēji”. Dalībnieki godam paveikuši savu ekspertu darbu - šogad bija pieteikušies 28 un veiksmīgi finišēja 25 dalībnieki. Tātad - lielais lasīšanas maratons ir noslēdzies!

Pasākuma laikā bērni  izspēlēja  epizodes no nominētajām grāmatām, kuras viņiem visvairāk ir palikušas atmiņā no izlasītā. Žūrijas dalībnieki bija arī mākslinieki- portretisti.  Viņi zīmēja savu portretu “ Es – grāmatas autors “.  Ar šo uzdevumu bērni lieliski tika galā. 

Bērni varēja jautri un aktīvi padarboties –  “Kustīgo grāmatu dambretes” turnīrā. Labākie skolas dambretisti, Estere un Aleks, kas ir arī eksperti, izvēlējās katrs savas komandas spēlētājus un sacensība sākās! Parasti dambrete tiek spēlēta uz dambretes galdiņiem, bet šoreiz paši bērni bija dzīvie dambretes kauliņi un kapteiņi viņus ‘’bīdīja” pa lielo improvizēto dambretes laukumu.      

Pasākuma noslēgumā visi Žūrijas dalībnieki saņēma atstarotājus.

Veiksmīgs lasīšanas veicināšanas pasākums bija tematiskā pēcpusdiena “ Kāpa pupa debesīs ” 1.- 4. klašu skolēniem. Pasākums bija veltīts Dzejas dienām un mūsu novadnieka- dzejnieka Ulda Ausekļa 75. dzimšanas dienai. Bērni iepazinās ar dzejnieka biogrāfiju, viņa literāro darbību. Par dzejnieka veikumu runāja  grāmatas, kuras tika izliktas izstāde. Bērni runāja un izspēlēja  dzejnieka rakstītos dzejoļus. Bija ieradies arī runcis Francis-dzejnieka mīļākais personāžs. Kāpēc pasākumam tāds nosaukums? Tāpēc, ka Uldis Auseklis sāka sakārtot un izdot bērnu dzejas gadagrāmatu “ Garā pupa”.

1. un 2. klases skolēniem Ziemeļu valstu nedēļas laikā notika bērnu rīts “ Tu esi mans draugs”. Pasākuma tēma-  draudzība ziemeļos un ne tikai ziemeļos. Arī pie mums tas ir ļoti aktuāli.  Skolēni iepazinās ar ziemeļvalstu rakstnieku grāmatām. Par to, kā rodas draudzība, kas ir īsta draudzība, kā to nostiprināt. Kopīgi noskatījāmies multfilmu “ Karlsons  un Brālītis”. Pēc filmas noskatīšanās bērni izteica savas domas par draudzību.

Barkavas bērnudārza “Ābelīte” vecākās un sagatavošanas grupas bērniem notika bērnurīti: “ Sākas viss ar burtiņiem” un “ Mana mīļlietiņa”. Pēc šiem pasākumiem bērnudārza audzēkņi ieradās bibliotēkā, lai iepazītos ar bibliotēku.

Pasākumi pieaugušajiem

Barikādes, kuras notika no 1991. gada 13.-27. janvārim, bija ļoti nozīmīgs laiks Latvijas vēsturē. Latvijas iedzīvotāji pirmo reizi pēc padomju okupācijas 50 gadiem bezbailīgi cēla barikādes, lai cīnītos par savu neatkarību. Ar drosmi, pašaizliedzību un vienotību mēs nosargājām savu valsti.

Ir pagājuši 25 gadi kopš tām dienām, bet atmiņā šie notikumi ir dzīvi. Uz atmiņu ugunskuru bija pulcējušies skolēni, jaunieši, pagasta iedzīvotāji, barikāžu dalībnieki, lai atcerētos to dienu notikumus. Skolotāja Janīna  nedaudz iepazīstināja ar vēsturi, kā nonācām līdz barikādēm. Klātesošajiem visinteresantāk bija klausīties pašu barikāžu dalībnieku atmiņu stāstījumā.

Skanēja dziesmas, ko izpildīja skolēnu ansamblis, dziedāja dziesmas klātesošie.

“Bibliotēku nedēļas” (19.-22. aprīlim)

Barkavas un Stalīdzānu  bibliotēku aktīvākās lasītājas un rokdarbnieces devās ekskursijā pie Madonas novada uzņēmējiem- amatniekiem. Apmeklējām “ Madonas karameļu” ražotājus, tikāmies ar keramiķi Jāni Seikstu, apmeklējām Sarkaņu amatu skolu, “Kalna gravu” kultūras namu un Biksēres muižu.

Velobrauciens “ Apkārt Barkavai”

30. jūnija pēcpusdienā grupiņa interesentu pulcējās pie kultūras nama, lai dotos velobraucienā “Apkārt Barkavai”. Braucienā devās gan lieli, gan mazi. Mūsu uzdevums bija- iepazīties ar Barkavas pagasta dabas pieminekļiem un interesantām vietām.  Bozēnu pilskalna virsotnē klausījāmies teiku par pilskalnu, ieskandinājām pilskalna apkārtni ar latviešu tautas dziesmām. No pilskalna virsotnes varējām palūkoties uz Barkavas ozolu audzi. Tālākais ceļš mūs vedu uz “Ķieģelnīcu”, kur pagājušā gadsimta 50-tajos un 60-tajos gados ražoja ķieģeļus. No šiem ķieģeļiem celtās mājas vēl ir saglabājušās Barkavas centrā.

Ceļojums noslēdzās Barkavas estrādē. Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos braucienā.

Tematiska pēcpusdiena “ No sirds uz sirdi”.

Pēcpusdiena veltīta Dzejas dienām. Mūsu viesi dzejniekiem- novadniekiem Sarmīte Radiņa un Oļģerts Skuja. Dzejnieki runāja par dzeju un ap dzeju, izteica savu vērtējumu  un atzinumus par šodienas dzeju.

Interesantākās izstādes

“Latvijas zelts- MĀLS”

“Uzzied pavasaris” – rokdarbnieču izstāde

 

Barkavas bibliotēkas vadītāja Rita Moroza

© 2015-2017 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.