Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka nodokļu reformas ietvaros ar 2018. gada 1. janvāri vairākas būtiskas izmaiņas skars arī darba ņēmējus. Galvenās izmaiņas darba ņēmēju gadījumā attiecas uz minimālās darba algas būtisku paaugstināšanu, kā arī to, kā tiks aprēķināti algas nodokļi – iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, un uz iespējām atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem.

ĪSUMĀ

  • Nākamgad pārrēķinās pensijas, kuras piešķirtas vai pārrēķinātas 2012., 2013., 2014. un 2015. gadā.
  • Tiesībām uz slimības pabalstu noteikts kvalifikācijas periods, t.i., ja sociālās apdrošināšanas iemaksas veiktas ne mazāk kā 3 mēnešus pēdējo 6 mēnešu periodā vai 6 mēnešus pēdējos 24 mēnešos.

ĪSUMĀ

  • Viedtālruņus, kas ir datori kabatas formātā, lieto 62% mobilo telefonu lietotāju.
  • Latvija ir starp "Top 10" valstīm, kurās lietotāji sastapušies ar banku mobilo ļaunprogrammatūru.
  • Viedtālruņi jāsargā tāpat kā "parastie" datori, vienmēr instalējot jauninājumus.
  • Eksperti iesaka ievērot lielāku piesardzību ar "Android" sistēmas lietotnēm.

ĪSUMĀ

  • Darba aizsardzības likumā un MK noteikumos Nr. 219 paredzētās obligātās veselības pārbaudes mērķis ir darba ņēmēja veselības aizsardzība. To veic arodslimību ārsts tiem darbiniekiem, kuru veselību var ietekmēt kaitīgie darba vides faktori un kuriem darbā ir īpaši apstākļi.
  • Epidemioloģiskās drošības likumā un MK noteikumos Nr. 494 paredzētās obligātās veselības pārbaudes mērķis ir sabiedrības veselības aizsardzība. Medicīniskā grāmatiņa nepieciešama darbiniekiem, kuru darbs saistīts ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai. To izsniedz ģimenes ārsts.

Cik bieži iepērkoties aizdomājamies par to, vai attiecīgā prece ir īsta un nav viltota? Pirms 15 gadiem kontrafakti ražojumi vai to iepakojumi bija lēti un acīmredzami zemas kvalitātes, līdz ar to šādu preču identificēšana bija salīdzinoši viegls uzdevums. Turklāt īstos ražojumus pārdeva veikalos, bet viltojumus – uz ielas, pludmalēs vai tirgos. Kā norāda Valsts Ieņēmumu dienests, tagad atpazīt viltojumus ir daudz sarežģītāk – iepriekš izmantotie kritēriji ir spēkā, bet tie vairs nav absolūtā atslēga viltojumu atklāšanai.

© 2015-2017 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.