Jau divpadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu.

2019. gada 30. martā laikā no 20:30-21:30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija – ikviens ir aicināts  izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Saslimšanu nevar uzskatīt par patīkamu stāvokli, un tādā brīdī ir svarīgs ne vien atlabšanas process, bet pietiekams finansiālais nodrošinājums. Ja slimība ievelkas vai saslimis bērns, sāk “strādāt” sociāli apdrošinātas personas statuss un no atalgojuma maksātās sociālās iemaksas, jo tad darbnespējas lapas B slimības pabalsta izmaksu pārņem valsts. Slimības pabalsta par B lapu aprēķins ir komplicēts un atšķirīgs dažādām nodarbināto grupām. Diemžēl ne vienmēr slimības lapu B, ja tā ir izsniegta, valsts apmaksās. Turklāt saņemtā pabalsta apmērs dažkārt var nepatīkami pārsteigt.

Īstenojot nodokļu reformu, 2018. gadā ieviesa jaunas likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normas, tostarp progresīvās likmes. Nodoklis ir mazāks cilvēkiem ar nelieliem ienākumiem. Būtiski mainītas attaisnoto izdevumu normas, jo var deklarēt lielākus viena gada izdevumus par ārstniecību un izglītību.

Atgādinām, ka līdz 2019. gada 1. aprīlim veicams kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums.

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 1.aprīlī, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā - avansa veidā.

Lielākajai daļai iedzīvotāju būs jāiesniedz deklarācija par 2018. gadā gūtajiem algota darba vai līdzīgiem ienākumiem. Gada griezumā tiks aprēķināts diferencētais neapliekamais minimums, iespējams, piemērotas progresīvās nodokļa likmes. Nodokļu reformas pirmajā gadā izmaiņas ir arī attaisnoto izdevumu normās.

Jo aprīlī ir jāsmejas
Koncerts "Viena tante teica..."
Stalīdzānu bibliotēkā no 20.03.- 10.04.2019 Dzintras Mednes rokdarbu izstāde
Ieplāno tūrisma ralliju “P37 Madona – Cesvaine – Gulbene”

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.