Lauku atbalsta dienests šogad ir saņēmis informāciju no daudziem lauksaimniekiem par postījumiem laukiem, ko nodarījušas savvaļas zosis, tāpēc sniedzam skaidrojumu par rīcību šādos gadījumos.

Ja platību maksājumiem pieteiktos laukus ir izpostījuši migrējošie putnu vai savvaļas dzīvnieki tā, ka tie vairs neatbilst atbalsta maksājumu saņemšanas nosacījumiem (laukā vairs nav atbalsttiesīgā kultūrauga pārsvars), tad lauksaimniekiem par to jāinformē Lauku atbalsta dienests.

Apstiprinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”, valdība deva mandātu sākt oficiālas sarunas ar pašvaldībām un sabiedrību par pašvaldību reformas īstenošanu un piedāvāto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.

Nodrošinot pasažieriem ērtākus sabiedriskā transporta pakalpojumus, no 2019. gada 7. maija gaidāmas izmaiņas maršrutā Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava un Nr.6727 Murmastiene–Mežastrodi–Varakļāni–Stirniene.

Samazinot reisu izpildes laiku un uzlabojot autobusu kursēšanas grafiku, maršruta Nr.5025 Barkava–Sumenieki–Barkava autobuss, kas no pieturvietas “Barkava” izbrauc plkst.11.00, turpmāk galapunktā pienāks plkst.11.15 (līdz šim tas pienāca plkst.11.30). Papildus tam reiss pieturvietā “Barkava” turpmāk tiks uzsākts otrdienās plkst.9.00, galapunktā noslēdzoties plkst.9.15 (līdz šim autobuss izbrauca plkst.8.50 un galapunktā pienāca plkst.9.20).

Katru gadu martā, kad var sākt iesniegt iepriekšējā taksācijas gada ienākumu deklarācijas, ko daudzi steidz izdarīt, lai atgūtu pārmaksāto nodokli par attaisnotajiem izdevumiem, ir neskaidrības. Šogad deklarēšanas situāciju sarežģīja 2018. gadā ieviestā mēnesim prognozētā neapliekamā minimuma piemērošana, jo prognoze var atšķirties no gadam noteiktā diferencētā neapliekamā minimuma. Nepatīkami, ja nodoklis jāpiemaksā. Likums tagad paredz iespēju arī pašam koriģēt neapliekamā minimuma prognozi.

Skolēnu iecienītais konkurss “Šodien laukos” ir klāt un līdz aprīļa beigām gaida klašu vai individuālus pieteikumus dalībai tajā. Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau ceturto gadu mudina skolēnus izzināt un izprast norises laukos, lai veicinātu jauniešu palikšanu reģionos.

© 2015-2018 barkava.lv Visas tiesības aizsargātas.