BARKAVAS PAGASTA PĀRVALDE

Barikādēm 30

2021. gada janvārī apritēs 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.
Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Barikāžu dienās un naktīs mēs iepazinām sevi no jauna. Vīrišķībā un izturībā, godprātībā un bezbailībā, savstarpējā atbalstā un iedvesmā.
Baiļu nebija, visi stipri, garā vienoti, precu pie pleca stāvēja darbā rūdīti, modri vīri, viņiem blakus pavisam jauni zēni un meitenes. Katrs bija savā postenī.
Savos posteņos stāvēja arī Barkavas pagasta iedzīvotāji: gan tie, kuri Rīgā ieradās no  darba kolektīviem, gan tie, kuri ieradās ar savu personīgo tehniku. Plecu pie pleca ar viņiem kopā bija arī Barkavas pamatskolas skolēni.
Dienas, kad dzērām barikāžu tēju un ēdām barikāžu maizi, nu jau ir vēsture. Bez šī smagā pārbaudījuma mēs nebūtu sevi tā apzinājušies. Tagad. Šodien. Iespējams – uz visiem laikiem.
Paldies visiem tiem barkaviešiem, kuri bija Rīgā barikāžu dienās. Paldies arī tiem, kuri palīdzēja barikāžu aizstāvjiem no savām darba vietām, nodrošinot aizstāvjus ar tehniku, malku, pārtiku un morālo atbalstu.
1991. gada janvāra barikādes uz visiem laikiem ir ierakstītas mūsu tautas vēsturē.

BARIKĀDĒM 30
Dzīvot tautai, būt vienotiem Latvijai!
No 13. līdz 21. janvārim  piedalies orientēšanās spēlē!

  • Dodies pastaigā par Barkavu attēlotajā maršrutā
  • Kontrolpunktos atrodi attēlus, fptpgrāfē/apraksti
  • Atsūti uz whatsapp tel.nr. +371 20 047 048

Visi iesūtītie materiāli tiks publicēti video Barkavas kultūras nama facebook.com lapā un www.barkava.lv

Rita Moroza, bibliotekāre

Mandarīnu pušķu meistarklase
Ziemassvētku vecītis gaidīs pie Barkavas svētku egles
Svētku kino Barkavā „Circenīša Ziemassvētki”
Māra Stiprā fotogleznu izstāde “Peonijas" Barkavas bibliotēkā
Ziemassvētku balle Barkavā
Apsveikuma kartiņu gatavošana
Barkavas KN koncerts „Balts brīnums Ziemassvētkos”
Barkavas egle iedegsies!

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png