BARKAVAS PAGASTA PĀRVALDE

Barkavas un Stalīdzānu bibliotēku organizētā ekskursija

20.04.2016_1.JPG     Bibliotēku nedēļas ietvaros 20.aprīlī Barkavas un Stalīdzānu bibliotēku vadītājas saviem aktīvākajiem lasītājiem bija noorganizējušas ekskursiju pa Madonas novadu. Katru gadu notiek kāds abu bibliotēku kopīgs pasākums, un šogad tā bija ekskursija.

     Vispirms ciemojāmies SIA “Madonas karameles”, kur uzzinājām visu par karameļu tapšanas procesu un katram bija iespēja uztaisīt un iesaiņot līdzņemšanai savas dzērveņu karameles. Prieks, ka mēs bijām pirmā ekskursantu grupa jaunajās uzņēmuma telpās Rīgas ielā 1.

      Pēc tam devāmies uz Jāņa Seiksta keramikas darbnīcu, kur apskatījām cepli un dārzu ar māla skulptūrām.

      Tālāk mūsu ciemošanās veda uz Sarkaņu amatu skolu. Tur Vandas Podiņas vadībā iepazināmies ar daudzajiem rokdarbiem un apskatījām gan slavenās Latvijas steļļu meistara Pētera Viļumsona stelles, gan citas stelles, uz kurām sākti aust dažādi darbi - segas, dvieļi, tautiskie brunči. Savukārt mūsu kolēģīte Irina Bačuka iepazīstināja ar savu bibliotēku un izslavēto āra lasītavu, kura tapusi projekta rezultātā.

     Savas lasītājas aizvedām arī uz atjaunoto Kalnagravu kultūras namu, kura skaistais interjers mums ļoti patika. Atpakaļceļā aplūkojām Biksēres muižas parku. Tur atrodas Sarkaņu pagasta pārvalde, Biksēres bibliotēka, Andra Trečaka senlietu muzejs un dažas no slavenajām koka skulptūrām. Sapratām, ka ir vērts braukt arī tādās nelielās ekskursijās, kad tiek skatīta arī tuvākā apkārtne, jo ir daudz tādu vietu, kuras mēs vēl nezinām un kuras tiešām ir vērts apskatīt.

      Lasītājas mūs aicināja sarīkot nākošo ekskursiju, kad varētu apskatīt daiļdārzus un citus objektus. Viņu ierosinājumu mēģināsim realizēt jau šovasar!

20.04.2016_2.JPG 20.04.2016_3.JPG 20.04.2016_4.JPG
20.04.2016_5.JPG 20.04.2016_6.JPG 20.04.2016_7.JPG

Informāciju sagatavoja: D.Tomiņa , Stalīdzānu bibliotēkas vadītāja
                                           R.Moroza, Barkavas bibliotēkas vadītāja

Svētku kino Barkavā „Circenīša Ziemassvētki”
Barkavas egle iedegsies!
Ziemassvētku balle Barkavā
Ziemassvētku vecītis gaidīs pie Barkavas svētku egles
Māra Stiprā fotogleznu izstāde “Peonijas" Barkavas bibliotēkā
Apsveikuma kartiņu gatavošana
Mandarīnu pušķu meistarklase
Barkavas KN koncerts „Balts brīnums Ziemassvētkos”

               

novada_logo.jpg
 

avize_stars.gif

 
rsz_1.png
 
 
latvija-logo.png
 

logo-epak-transparent.png

 

LAD.jpg

 

logo_laukutikls.png