BARKAVAS PAGASTA PĀRVALDE

Sports

    Sports ir cilvēka dzīves sastāvdaļa, kura vienmēr ir bijusi līdzās cilvēka dzīves gaitās. Barkavas pagasts vienmēr ir bijis sportisks un aktīvs. Ar sportu nodarbojas gan jauni, gan veci. Cilvēki nodarbojas ar dažādām sporta aktivitātēm, basketbols, volejbols, florbols, galda teniss, novuss, orientēšanās, slēpošana, nūjošana, vieglatlētika u.c.

    Plašāku atpazīstamību sabiedrībā ir guvusi Barkavas basketbola komanda. Barkavas komanda ir veiksmīgi cīnījusies Madonas rajona basketbola čempionātos, Madonas novada turnīros, Lubānas novada organizētos turnīros. 2012. gadā komandas piedalās arī Jēkabpils un Rēzeknes čempionātos, katrā no turnīriem cīnoties par augstām vietām.

    Barkavas pagastā jau tradicionālas paliek sacensības „Nakts orientēšanās apkārt Barkavai”. Pirmo gadu jauniešu organizētajā pasākumā piedalījās 6 komandas. Pēdējos gados sacensībās piedalījās jau 13-14 komandas no visa Madonas novada un arī dalībnieki ārpus Novada robežām.

    Lielu atsaucību vasaras laikā guvušas arī pludmales volejbola sacensības. Sacensībās piedalās Barkavas, Varakļānu, Lubānas, Degumnieku, Murmastienes komandas.

    Barkavas pamatskolas sporta zālē iespējams nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Iedzīvotājiem tiek piedāvāts svaru zāles inventārs, galda tenisa, novusa, šautriņu mešanas, volejbola, basketbola inventārs, ziemas sezonā var paņemt slidas, sporta zāles darba laikā apkures sezonas laikā var izmantot pamatskolas baseinu publiskiem un grupu peldējumiem. Vasaras laikā Barkavas Dobēs ir pludmales volejbola laukums, stadionā ir futbola laukums, strītbola laukums, skrejceļi.

    Barkavas pagasta iedzīvotāji ņem dalību arī individuālās disciplīnās – zole, galda teniss, dambrete, spēka disciplīnās. Labākie sasniegumi zolmaņiem, kuri ir ieguvuši augstas vietas kā novadu turnīros, tā arī Valsts mēroga sacensībās.

Tags: